הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  טל קרבלניקוב יצחקי  
   
 

11

טל קרבלניקוב יצחקי 


בס"ד
טל קרבלניקוב-יצחקי

אמא לארבעה ילדים מקסימים, דוקטורנטית, מלגאית נשיא, בספרות עם-ישראל, באוניברסיטת בר-אילן. תואר ראשון ושני סיימתי בבר-אילן, במחלקה לספרות משווה בהצטיינות.
כיום אני דוקטורנטית במחלקה לספרות עם-ישראל, באוניברסיטת בר-אילן, חוקרת את משמעות וייצוג העולם הדמוני ביצירת עגנון. בעבודתי אני מבקשת לבחון את מקומו של הממד הדמוני על ביצירת עגנון. על פי ניתוח מעמיק בשלושה רומנים: הכנסת כלה, תמול שלשום ושירה, תוך עמידה על אופייה וייחודה של כלל יצירת עגנון.

 

ההרצאה לסמינר: 70 פנים לעגנון.

שדים ומזיקים בשעה שיוצאים לדרך: יסודות דמוניים בסיפורי עגנון.
בהרצאה בחרתי להתמקד בסיפור "מחמת המציק", מתוך הכנסת כלה. (הבחירה בסיפור זה לא היתה מקרית שכן לסיפור זה יש זיקה חשובה לסיפור המסגרת, היינו סיפורו של 'רבי יודיל' גיבור 'הכנסת כלה', ועל כן הם נמצא בהם סממנים זהים). בהרצאה התמקדנו בפיתוח הדמות הראשית, 'רבי ישראל שלמה-הפרנס', והראנו כיצד עגנון מציג בפנינו דמות שטנית, על פי אפיוניה החיצוניים והסממנים הדמונים המאפיינים אותה ואת סביבתה. פיתוח דמותו של גיבור היצירה כדמות שטנית, משליך מעצם כך על עלילת היצירה כולה, לרבות שאר הדמויות, והדמות הראשית-המשנית, וכן שאר הדמויות שהסיפור מציג לפני הקורא.
 עמדנו על המתחים והשינויים שהתחוללו בטקסט עקב הכנסת דמות "הטוב", וסיימנו עם תמונת החתונה- בא למעשה הבחנו בשינוי הגדול שעבר גיבור היצירה, והתמורה שהתחוללה בו.


 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן