הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  פרופ עוזי ארד  
   
 

פרופ' עוזי ארד

 

 עוזי ארד                                                                                                                  

ד"ר ארד הוא פרופסור בביה"ס לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה, משמש כיו"ר הפורום לאסטרטגית-על,  וכיו"ר המרכז לחקר כוח המגן. בשנת 2014 עשה ד"ר ארד כעמית מחקר במכון הובר באוניברסיטת סטנפורד.

 בין השנים 2009 ל-2011 כיהן ארד כיועץ לביטחון לאומי של ראש הממשלה וכראש המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה. בין השנים שנים 1997 - 1999 היה ארד היועץ המדיני של ראש הממשלה נתניהו.   

ב-1999 ארד ייסד וניהל את המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי, יזם את סדרת "כנסי הרצליה" השנתיים ועמד בראשם עד שנת 2009. במקביל שימש יועץ מיוחד לועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

 ד"ר ארד שירת במוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים בין השנים 1975 - 1997, ומילא מגוון תפקידים בארץ ובחו"ל, בהם ראש אגף המחקר. קודם לכן נמנה עם סגל מכון המחקר הדסון בניו יורק ובהמשך - המרכז למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת תל אביב.

 

לארד תואר בוגר מאוניברסיטת תל אביב (1971), ותארי דוקטור ומוסמך מאוניברסיטת פרינסטון (1975), בה עשה כעמית פולברייט. הספר המועצה לביטחון לאומי:  המאבק להסדרת קבלת החלטות בצמרת, שכתב יחד עם לימור בן-הר, יצא לאור ב-2015. הוא נמנה עם מחברי הספר Sharing Global Resources שהתפרסם מטעם המועצה ליחסי חוץ של ניו יורק (1979) וערך את הספר מאזן החוסן והביטחון הלאומי של ישראל  (2001).

 ב-2013 הוענק לארד עיטור קצין לגיון הכבוד על ידי ממשלת צרפת.

 

סמינרמ"חומת מגן" ביהודה ושומרון עד "צוק איתן" בעזה

נושא ההרצאה 

השוואה אסטרטגית בין חומת מגן ביהודה ושומרון לצוק איתן בעזה

 

 

 

 

 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן