הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  נגה אשד  
   
 

 

 

נגה אשד

 

זמרת, יוצרת, מנחה שירת רבים, שותפה במפעל זֶמֶרֶשֶׁת.

 

הזמר העברי ארוג ברקמת התרבות הישראלית-יהודית בכל שלוחותיה.

שירת הרבים היא תרבות עממית מפוארת, ויש בה גם עידון והרהור.
לכן תמצאו אותי ואת הזֶמר במופעי תיאטרון כמו "שש נפשות, שבע ברכות", עם מיכל גולדברג אייל – דמויות הבאות לברך את דודה חדוה, ותיקת היישוב, ביום הולדתה; "עוברות אורח", עם ריקי דסקל –תצרף תיאטרון-שירה העוסק בתופעת הישראלים בברלין: "חסד נעורים" – מפגש סיפור וזמר עם צפרירה שחם-קורן, בעקבות ספרה בשם זה. ובעוד שיתופי פעולה רבים המעוגנים בתרבותנו.

 

 

אודות הערב בסמינר:


הקיבוץ, מעוז ה'יחד', הצמיח מתוכו יוצרות ויוצרים (וגם מבצעים!) יחידאיים שהעשירו בזמר את התרבות המקומית ואת ההווייה הישראלית כולה.

הערב נדגום יחדיו חלק קטן מהיצירה שנולדה בקיבוץ ויצאה מגבולותיו – חיה, קיימת ואומרת שירה!

 

 

 

 

 

 

תקציר ההרצאה: "בין היוצר לקהילה" -

על סיפור חייהם ויצירתם של כמה מלחינים משוררים בקיבוץ

בהרצאה זו יציג מיכאל וולפה כמה מסיפורי החיים המעניינים של מוזיקאים ומשוררים בקיבוץ. דוד זהבי, מתתיהו שלם, יהודה שרת, ניסים ניסימוב, נעמי שמר, נחום היימן, שייקה פייקוב, דודו זכאי, שעסקו בזמרת הרבים, במחול ובשירת החג והמועד בקיבוץ; דב כרמל, שלמה יופה, דוד עורי, אריה רופאייזן, משה גסנר, מאיר מינדל שהקדישו עצמם למוזיקה הקונצרטית; המשוררות רחל, פניה ברגשטיין, והמשוררים נתן יונתן, מאיר אריאל, יורם טהרלב, רחל שפירא, אשר הילכו על קו התפר בין הפזמון הקהילתי לשירה הגבוהה; ארנסט הורביץ, יהודה רביב (ויקסי), אריה בן גוריון, הנרי קלאוזנר, שבפועלם כאנשי תרבות והפקה תיווכו בין אמנים אלה לקהילה; הסופרים דוד מלץ, נתן שחם, עמוס עוז, אשר הביטו בעין ביקורתית ותיעדו את חוויית הקיבוץ בעומק וללא פשרות; שלום חנוך, מתי כספי, ועוד יוצרים רבים, אשר פרשו מן הקיבוץ והמשיכו ליצור במודע או שלא במודע בהשראתו. על הקמתם של הקונסרבטוריונים הראשונים, על תזמורת תל יוסף, על "שיר השירים" במעברות ועל סדר פסח בעין חרוד, על פסטיבל עין גב, על פסטיבל כפר בלום ועוד ככל שיותיר הזמן. 

 

"שירים על הארץ"

האם באמת ניתן להיות אמן יוצר בקיבוץ?

בדברי הסיכום יספר מיכאל וולפה מעט על ניסיונו שלו כאמן יוצר ואיש חינוך, ויעלה מספר שאלות מאתגרות, אשר מלוות את חייו הבוגרים, מאז קשר את גורלו בקיבוץ.

 

 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן