הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  דר טלילה אלירם  
   
 

ד'ר טלילה אלירם

 

משנת 1995 מלמדת במחלקה למוזיקה באוניברסיטת "בר-אילן" את הקורס " שירי ארץ ישראל- הז'אנר והתפתחותו". משנת 2004 מנהלת המרכז לחקר השיר הישראלי במחלקה למוזיקה, אוניברסיטת בר-אילן. במסגרת  פעילותי במרכז יזמתי בשנת 2004 את הכנס "מי אני שיר ישראלי" העוסק בכל ההיבטים של המוזיקה הפופולארית הישראלית, ומפיקה אותו מאז בשיתוף פעולה עם יורם רותם, מנהל מחלקת המוזיקה של גלי צה"ל. הכנס מתקיים בשנת תשע"ה זו השנה השתים עשרה.

הרצאה בסמינר נעמי שמר, בתום שנת העשור לפטירתה

"אור עולה בבוקר" – האור בשירתה של נעמי שמר

תקציר

אחד המוטיבים הבולטים בשירתה של נעמי שמר הוא מוטיב האור ונעמי עושה בו שימושים רבים בהקשרים שונים. בהרצאה זו נבחן מספר מההיבטים של האור בשיריה השונים. הקהל יוזמן לשיר שירים אלה באמצעות דפי שיר שיחולקו לו.

סמינר:מוזיקאים ומוזיקה יהודית

כאשר מדברים על מוזיקה יהודית, בדרך כלל מתייחסים למוזיקה של גלויות, של עדות שונות, מוזיקה ליטורגית ופאראליטורגית. השאלה שתועלה בהרצאה שלי היא האם הז'אנר שירי א"י יכול להחשב כמוזיקה יהודית.

סמינר: לא שרתי לך ארצי - רחל המשוררת

 

תקציר

חוטים רבים מקשרים בין המשוררת רחל והמלחינה נעמי שמר. בהרצאה נדבר על הקשר ביניהן, ועל השירים שהלחינה נעמי שמר. נדבר על תוכנם של השירים, הקשר שלהם לביוגראפיה של רחל, ועל הפירוש המיוחד שנתנה להם המלחינה נעמי שמר.

ההרצאה מלווה מצגת והקלטות שירים.

 

 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן