הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  יוכי ברנדס  
   
 

יוכי ברנדס

קורות חיים

סופרת ומורה לתנ"ך. בעלת תואר ראשון בתנ"ך וחינוך ותוארשני ביהדות. יצירתה שואבת את השראתה מארון הספרים היהודי על כל רבדיו (התנ"ך, ספרות חז"ל, ההגות היהודית,ההלכה, החסידות והקבלה) ומצליחה להפוך את התרבות היהודית העמוקה והמורכבת לסיפורים מושכי לב, שכל ישראלי יכול לקרוא ולהבין. פרסמה עד כה תשעה ספרים, שנקראים על ידי מאות אלפי קוראים: גמר טוב, הגר, לכבות את האהבה, גרעינים לבנים, וידוי, מלכים ג, שבע אימהות,

הפרדס של עקיבא , היהדות שלא הכרנו . מחזה פרי עטה, כי בנו בחרת,הציג בתאטרון הבימה מעל 300 הצגות.

סמינר: מיהו העם הנבחר?

ההרצאה

לידתה של היהדות - בעקבות הפרדס של עקיבא

 

הציבור הישראלי מכיר את התנ"ך, אבל התנ"ך אינו היהדות,אלא השורש שממנו היא צמחה. יוכי ברנדס מוליכה אותנו בהרצאתה אל שורשי זהותנו כיהודים וכישראלים ואל שאלות היסוד של תרבותנו.

מי היו הצדוקים והפרושים? מה ההבדל בין בית הלל ובית שמאי? למה הומצא הגיור? מתי עוצב ליל הסדר? מדוע תוקנה התפילה? איך נוצרה החופה? או בקיצור, איך חוללו חז"ל את המהפכה הגדולה הזו שנקראת "היהדות"?

סמינר:תקופת המלוכה: משאול עד מלכים ג'

תקציר של ההרצאה:

הסיפורים הסודיים של בית שאול – בעקבות הספר "מלכים ג"

התנ"ך, שנכתב ונערך  על ידי סופרי ממלכת יהודה, מתאר את המאבק בין דוד לשאול מנקודת המבט של בית דוד. אולם פה ושם, בפסוקים חבויים וכאילו תמימים, אפשר למצוא גירסאות אלטרנטיביות של סופרי בית שאול. 

יוכי ברנדס  מעניקה בספריה מקום משמעותי דווקא לקבוצות שהפסידו את ההיסטוריה בעם ישראל. בהרצאתה היא תחשוף חלק מן הסיפורים החתרניים שנמצאים בתנ"ך, וגם בספרות חז"ל, על שאול וממלכת ישראל ותספר כיצד רקמה מהם את ספרה.

 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן