הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  דר שמאי גלנדר  
   
 

ד'ר שמאי גלנדר

 

קורות חיים

 מספריו בחקר המקרא: David and His God, Simor 1991 ; אמנות ורעיון בסיפורת המקראית: הקיבוץ המאוחד, ספרית הילל בן-חיים (1997); The Good Creator, Literature and Theology in Genesis 1-11. Scholars 1997 ; משני עמים לעם אחד. מוסד ביאליק, ספריית האנציקלופדיה המקראית 2008. ספר בראשית (בשני כרכים. האוניברסיטה הפתוחה 2009; From Two Kingdoms to One Nation. Brill 2009 ; החוויה הדתית במזמורי תהלים. מוסד ביאליק, ספריית האנציקלופדיה המקראית 2013.

ד"ר גלנדר שימש כראש החוג למקרא וכרקטור במכללה האקדמית "אורנים", וכמרצה בכיר במוסדות אקדמיים שונים, בהם אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת תל אביב.

 

 

הסמינר: ספרות החכמה: מתהילים עד בן סירא

תקציר ההרצאה:

לעומת דעות רווחות, לפיהן ספר קהלת מורכב מקבצים שונים של אמרי חכמה, שרובם הגדול בעל אופי פסימי ואוירה קודרת, אנסה להציג את חיבורו של קהלת כמסכת עקבית של רעיונות, שבהן מצד אחד מבקר המחבר את המשגים החמורים של האדם – במנוסתו המתמדת מפני ההווה ומפני מה שהמציאות מזמנת, ומצד שני הוא ממליץ על דרכים חיוביות להתחברות עם הקיים, לקבלת עולמו וסדריו של האל. בכך ישנה אפשרות להבין את קהלת לא כספקן כי אם דווקא כמי שמציע "אמונה נכונה", שביסודה היא אופטימית.

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן