הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  אלמ (מיל) יוסי לנגוצקי  
   
 

אל"מ (מיל) יוסי לנגוצקי

תקציר קורות חיים

יוסי לנגוצקי (אל"מ, מיל.) הינו  גיאולוג נפט  שעמד בראש מספר חברות לחיפושי נפט בארץ ובעולם,

יוסי הינו מי שיזם והוליך לתגליות הגז שבים התיכון העמוק, הישראלי.

במערכה לשחרור ירושלים במלחמת ששת הימים פקד, במילואים,  על "הסיירת- הירושלמית" וזכה ל"עיטור-המופת".  בשנת 1968  קטע יוסי את לימודי הדוקטורט שלו בגיאולוגיה והתנדב לצה"ל לעשר שנים, במהלכם הקים את מחלקת המבצעים המיוחדים (מ.מ)  באמ"ן, המפעילה בין השאר את סיירת מטכ"ל,כמו גם שימש באמ"ן  במספר תפקידים בכירים נוספים  בהם זכה  פעמיים ב" פרס ביטחון ישראל ".

במלחמת לבנון הראשונה שימש, במילואים, כפרויקטור מיוחד למצור על ביירות המערבית .

בשנת 2005 שימש יוסי, בהתנדבות, כ"יועץ הרמטכ"ל למלחמה באיום המנהרות " .

 בשנתיים האחרונות זכה יוסי ל "חברות כבוד של החברה הגיאולוגית הישראלית- על מפעל חיים" ", בתואר "אביר איכות השלטון על מפעל חיים- 2013 " כמו גם ב" דוקטור לשם כבוד של האוניברסיטה העברית בירושלים ".

 

סמינר: מ"חומת מגן" ביהודה ושומרון עד "צוק איתן" בעזה

תקציר הרצאה:  "     איום המנהרות  ''

גבולות מדינת ישראל  פרוצים לחדירת מנהרות  באמצעותן עלול  האויב להפתיע אותנו  למטרות השתלטות על ישובים ושטחים חיוניים שבשטחנו, חטיפת  חיילים ו/או אזרחים  (" שליט x 10  ") לצורך מיקוח

לשחרורם של אלפי מחבלים,  פיצוץ מוצבים וכד'. מצב  זה הינו פועל יוצא של כשלי מערכת הביטחון שהתעלמה מאזהרות והמלצות שהועברו על ידי לשרי ביטחון ורמטכ"לים, פעמים רבות   מאז  2005.

סביר כי פני מבצע " צוק-איתן " היו שונים, באם היו המלצותי ממומשות.  הגיעה העת לשידוד מערכות שראשיתן מחייב הקמת "מנהלת –מנהרות" שתנהיג את המאמץ המפוצל כיום בין עשרות גופים תוך שילוב מושכל של הפוטנציאל המדעי והטכנולוגי שבארץ.

סמינר: העליה השלישית והרביעית: עליות של ניגודים

תקציר הרצאה: מחברת האשלג הארץ-ישראלית עד

לחברת מפעלי ים המלח (1952-1925)

סיפורה של חברת האשלג הא"י ,שהינו אחד הפרקים  המפוארים בתולדות הישוב בארץ, טרם הקמת המדינה, נשכח והושכח, במהלך השנים שלאחר הקמת המדינה. זאת בעיקר מכיוון שהחברה הוצגה ע"י גורמים פוליטיים דומיננטיים באותן שנים כמפעל קפיטליסטי, זר כביכול לאידיאולוגיה הציונית וההתיישבותית.     

מפעל האשלג היה מפעל ציוני שהוקם ביוזמת  חלוצים מהעלייה השלישית, יוצאי סיביר,  שהיו חדורי הכרה ציונית , בעלי תעוזה כלכלית, מדעית  וטכנולוגית – שהפכו אותו  בזיעת אפם של מאות עובדים לגדול התעשיות של היישוב טרם הקמת המדינה.

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן