הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  דר רזניק שלומי  
   
 

ד'ר רזניק שלומי

 קורות חיים:

מרצה בכיר לסוציולוגיה במרכז האקדמי פרס ברחובות. הוא בוגר תואר ראשון בסוציולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן, בעל תואר שני מאוניברסיטת בר-אילן ובעל דוקטורט בסוציולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן.

בשנת 1998 סיים רזניק שלומי לימודי דוקטורט בסוציולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן. עבודת הדוקטורט עסקה בנסיון להבין את הארגון הצבאי הלאומי כתנועת מחתרת בחברה סקטוריאלית. עד שנת 2007 לימד סוציולוגיה באוניברסיטת בר-אילן ועסק בחקר תנועות מחאה ותנועות מחתרת. משנת 2008 הוא מלמד סוציולוגיה במרכז האקדמי פרס. כיום עיקר מחקריו עוסקים בקשר שבין ספורט, חברה ופוליטיקה.

ד"ר רזניק שלומי פרסם מאמרים רבים בכתבי עת ובספרים.

 

 

 

"אשכנזי-עיראקי, יהודים-אחים-לוחמים" – מבט סוציולוגי לארגון

תקציר הרצאה:

  • הרצאה לדון  בקשר שבין תופעת  הסקטוריאליות שהמפלגה במרכזה לבין תנועת המחתרת.  ההשערה הכללית של  המחקר היא שבחברות  שסועות לפי קווי מיתאר  סקטוריאליים יש  לתנועות מחתרת,  בשל  המבנה המיוחד להן,  יכולת  וסיכוי  טובים יותר  להציב  אתגר ולעיתים  אף  לפרוץ את הסטטוס-קוו הסקטוריאלי ובדרך זו להשפיע על המציאות הסוציו-פוליטית יותר מאשר לארגונים לגליים כמו מפלגות או תנועות חברתיות. טענתי היא שהאצ"ל הפך מארגון צבאי סקטוריאלי למחתרת מהפכנית שדיוקנה החברתי נטול זיהוי סקטוריאלי ושינוי זה הוא שאיפשר לה להשפיע על המציאות הפוליטית.
 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן