הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  יובל מלחי  
   
 

יובל מלחי

סמינר: אלנבי בארץ ישראל, פברואר 2013
קורות חיים:

יובל מלחי-קורות חיים CV
  בעל האתר historia.co.il שמטרתו הפקה של תכניות שמע (פודקאסטים) לקהל הרחב ללא תשלום.  את הפודקאסט התחלתי לפני ארבע שנים ומאז ועד היום הוא צבר כשלוש מאות אלף האזנות ועוד היד נטויה. כיום אני מנסה להפוך את הפודקאסט לעיסוק המרכזי בחיי.
הפודקאסט עוסק בנושאים היסטורים מגוונים כגון מרד בר-כוכבא,מרד התפוצות, חייו של ישו, לואיס וקלארק, מפולת הפרחים בהולנד, נפוליאון, מלחמת האזרחים בארה"ב, המרד הגדול, מסעות הצלב, הצוללת הראשונה ועוד.  בשנה וחצי האחרונות הקדשתי את חיי למלחמה הגדולה (מלחמת העולם הראשונה) והפודקאסט מכיל למעלה מעשרים פרקים בנושא זה.
אני בעל תואר שני מאוניברסיטת סירקיוס בארה"ב עם התמחות ביחסים בינלאומיים והיסטוריה של ארה"ב.  את ההתמחויות שלי לתארים עשיתי בקונגרס ארה"ב ובצלב האדום. למדתי גם לתעודת הוראה בסמינר הקיבוצים ובשנים האחרונות אני מחלק את זמני בין הוראת היסטוריה דרך הפודקאסט, ליצנות רפואית ועבודה בהייטק.


תקציר ההרצאה:
הרצאתי תעסוק בצבא האימפריה העותמנית עם התמקדות על חזית ארץ ישראל.  בהרצאה ננסה להבין את הצד העותמניוההבדל בינם לבין צבאות אחרים, תנאי החיילים ומדוע היה כה קשה להיות חייל עותמני.  בהרצאה נעזר ביומנים ומכתבים השאירו אחריהם ארבעה אנשים מיוחדים:
• אלכסנדר אהרונסון – גויס לצבא התורכי וכתב את הספר "עם התורכים בפלשתינה"
• איחסן ת'ורג'מן – חייל ירושלמי בצבא העותמני שמרבה לשחק עם שפמו..
• אנטוניו דה ביובר – דיפלומט ספרדי חריף ורגיש שמנסה לעזור לכווולם...
• משה שרת שכותב מכתבים מרתקים לאישתו לעתיד ציפורה ולחבריו

מה היו תנאי השירות של החייל העותמני, אילו תפקידים מילאו יהודים ששירתו בצבא העותמני, מדוע היה מצבו הבריאותי של הצבא העותמני כה ירוד, הפנטזיות של החיילים העותמנים וכיצד קיוו לצלוח את תעלת סואץ, מה לרופא שיניים וגמלים, מה אכלו החיילים במדבר ועוד.

חמר נוסף של יובל מלחי על מלחמת העולם הראשונה ניתן למצוא באתר ההיסטוריה
www.historia.co.il

 


 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן