הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  תאל (במיל) יאיר כהן  
   
 

תא'ל (במיל') יאיר כהן

קורות חיים
תא"ל (במיל') יאיר כהן משמש היום מנכ"ל חברת ההשקעות בטכנולוגיה Peri-tech
יאיר התגייס ליחידת המודיעין 8200 במחזור הגיוס הראשון שלאחר מלחמת יום הכיפורים ושירת ביחידה כשלושים שנה. בתפקידו האחרון היה מפקדה.
עם שחרורו מצה"ל הצטרף יאיר לחברת ההשקעות "אלרון" ולאחר מכן הצטרף ל"אלביט מערכות", ייסד בה את חטיבת הסייבר וכיהן כמנכ"ל שלה.
יאיר מלמד לימודי סייבר לתואר שני באוניברסיטאות תל אביב ובר-אילן.

 

תקציר ההרצאה:  רחל והספר הלבן
 "רק על עצמי לספר ידעתי"
המשפט הפשוט מהשיר המורכב הזה הוא הציר המרכזי בסיפור חייו של יאיר, המצטלב שלא במודע ולא במתכוון עם שירתה וחייה של רחל. ציר שתחילתו ב"ספר הלבן" והמשכו באירועים פרוזאיים שהיגדיה הפואטיים של רחל משמשים  להם ראי.
סיפור חייו של יאיר רחוק מרחק רב בזמן, במקום ובתחומי העניין מהווייתה של רחל. באורח פלא הוא מתחבר אליה בשיא הטבעיות בבחינת "דמה בדמי זורם".
החיבור הזה, שאינו ייחודי רק למרצה, משקף את נוכחותה העוצמתית של רחל הן באירועים היומיומיים הפשוטים ביותר הן באירועים הגדולים והחשובים.

סמינר: חיים גורי - לא תיתן את לבנו לשכוח

 

........

תא"ל (מיל') יאיר כהן

שירת שלושה עשורים בחיל המודיעין ביחידה 8200.

מאז שחרורו עובד בהיי-טק, בעיקר בתחום הסייבר.

מלמד סייבר לתואר שני באוניברסיטאות תל אביב ובר-אילן.

 

תקציר ההרצאה: על "ספרא וסייפא" בעולמו של גורי

בנימה מהולה בתסכול היה גורי שב וחוזר על אמירתו הנכונה, שאינו חובש כל העת כובע גרב על ראשו. כוונתו הייתה שכתיבתו עוסקת ברבדים מגוונים ועולמות רחבים, שהנדבך הצבאי בה הוא רק מרכיב אחד. אבל הביוגרפיה הקרבית המהוללת ארוכת השנים שלו, המשולבת בכמה משיאי האפוס הפואטי הישראלי שנכתבו על ידיו, תייגה ופרסמה אותו בבולטות יוצאת דופן בפן זה. גורי ראה במודל ה"ספרא וסייפא" את הדפוס הנורמטיבי והערכי הראוי למי שחי בישות העברית המתחדשת. אליבא דגורי כל העם צבא, וכל חייליו אוהבי ספר ויודעי ספר. המובילים בתחום המדיני והביטחוני ואנשי המודיעין האמורים לסייע להם בהבנת המציאות - ראוי ואף חיוני שיהיו מחוברים לעולם ה"ספרא". הקריאה בספרות בכלל והספרות של האויב בפרט מפתחת רגישות, חדות ועומק בהבנת המציאות שאינה משתקפת במדיות האחרות. אשר לכוחם של המשוררים לצפות נכון ובמדויק את העומד לבוא עמדתו של גורי חצויה. ההרצאה תתמקד בנושאים אלו ותשלב בין "רחובות האוטוביוגרפיה" בתחומי ה"ספרא וסייפא" של גורי ושל יאיר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

 

 

 

 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן