הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  פרופ' אמיר גולדדשטיין  
   
 

פרופ' אמיר גולדשטיין

היסטוריון ומחנך.

ראש החוג ללימודים רב-תחומיים במכללה האקדמית תל-חי. 

מתמחה בהיסטוריה הפוליטית והרעיונית של התנועה הציונית בדגש על חקר הימין הציוני בתקופת המנדט ומדינת ישראל. ספריו ומאמריו עוסקים בין היתר בהגותם ובפועלם של זאב ז'בוטינסקי ומנחם בגין, בתהליך פריצת הימין הציוני משולי המערכת הפוליטית הישראלית למרכזה ובמעמדם של עולי הגרדום בזיכרון הקולקטיבי הישראלי.

ספרו 'דרך רבת פנים: ציונותו של ז'בוטינסקי לנוכח האנטישמיות' יצא לאור בשנת 2015 בהוצאת אוניברסיטת בן-גוריון ומכון ז'בוטינסקי.

 

תקציר הרצאה: זאב ז'בוטינסקי - 'קיר הברזל' וייסוד הימין הציוני

ההרצאה תעסוק בדמותו של זאב ז'בוטינסקי, בדרכו כאיש צעיר בין ספרות לפעילות ציונית. היא תבחן את האופן בו ביקש להפוך את התנועה הרוויזיוניסטית שייסד לאלטרנטיבה פוליטית להנהגת ההסתדרות הציונית.

ההרצאה תציג את תפיסת העולם שגיבש ז'בוטינסקי לתנועתו בתחומים השונים: ניתוח הסכסוך על הארץ כסכסוך לאומי ורעיון 'קיר הברזל', המדיניות הציונית הרצויה ביחס לבריטניה, מקומה של האנטישמיות בניתוח הציוני והגישה הכלכלית-חברתית.

במחצית השנייה של שנות העשרים, נסק כוחו של ז'בוטינסקי ובמקביל צמחו חוגים בתוך התנועה הרוויזיוניסטית שקראו תגר על תפיסתו. ההרצאה תנתח את שורשי המחלוקת הפנימית בימין הציוני שעתיד להחריף בשנות השלושים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

 

 

 

 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן