הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  ישכה הרני  
   
 

 

מרצה, יועצת, חוקרת ומדריכה בנושא נצרות וצליינות.

יסכה למדה היסטוריה ומדעי הדתות באוניברסיטת תל אביב והייתה תלמידתו של פרופ' זאב רובין ז"ל. תחת הדרכתו החלה את מחקרה בנושא "שבת האור" והליטורגיה הביזנטית.

מלמדת במוסדות להשכלת מבוגרים (מכון אבשלום, יד בן צבי ועוד ומכשירה מורי דרך, דיפלומטים ובעלי תפקידים במוסדות ציבוריים ובמשרדי הממשלה.

משמשת כיועצת למגוון רב של ארגונים ומוסדות בנושא הנצרות ולמשרדי הממשלה כגון משרד התיירות, משרד החוץ, המשרד לביטחון פנים.

מאמרה האחרון התפרסם עם שותפה למחקר:

 David Gurevich and Yisca Harani : Philoumenos of Jacob’s Well: A Birth of a Contemporary Ritual Murder Narrative. In Israel Studies, Vol. 22, No. 2, Indiana University Press 2017.

יסכה פעילה שנים רבות בתחום החינוך הבין דתי ומפגשים בין דתיים. על פעילותה הבין דתית זכתה בפרס הר ציון מטעם אוניברסיטת לוצרן ב 2013.

סמינר: ראשית הנצרות, מדת יהודית לכת חדשה

כשישראלים לומדים על נצרות  / יסכה הרני

היחס ללימודי נצרות בישראל היה טעון ושלילי ביסודו, למעט סקרנות תרבותית של מיעוט משכיל. במהלך השנים נפתחה אוכלוסייה ישראלית להכרות עם אתרים נוצריים בעיקר דרך טיולים בארץ ובחו"ל ולימוד הנצרות בהקשרים אלה נתפש כלגיטימי. הלימוד עבר בהדרגה מהשטח לאולמות ההרצאות (מלבד במסגרות של לימודים אקדמיים) והתגובות לנושא נעו בין "הכר את האוייב" ל"שובו של הבן האובד"... הקהל הישראלי על שלל רכיביו מגיב במידה רבה בהתאמה לחינוך ממנו בא: בין העוינים את הנושא, למתלהבים מישוע היהודי לאלו המוקסמים משונותה הצבעונית של הנצרות.

בהרצאה זו אתאר תהליכים ותגובות שחוויתי במהלך שלושים שנים של לימוד הנצרות לקהל יהודי בישראל.

 

 

           

            

 

 

 

 

 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן