הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  פרופ' יהונתן הלוי  
   
 

פרופ' יהונתן הלוי

נולד בישראל בשנת 1948. הוא סיים לימודי רפואה בהצטיינות יתרה בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב, בשנת 1973. לאחר ארבע שנות שרות צבאי, סיים התמחות ברפואה פנימית בבית החולים ע"ש בילינסון (כיום המרכז הרפואי ע"ש רבין). לאחר שנתיים באוניברסיטת ייל, במהלכן התמחה במחלות דרכי העיכול והכבד, במימון קרן פוגרטי היוקרתית, שימש תקופה קצרה כמנהל בפועל של מחלקה פנימית בבית החולים בילינסון.

במאי 1988 מונה למנהל הכללי של המרכז הרפואי "שערי צדק", והוא נשא בתפקיד זה עד מארס 2019 עת התמנה כמנכ"ל משותף ש/ל בית החולים.
בית החולים "שערי צדק" נחנך בשנת 1902 היחיד במרכז ירושלים ובו כ-1000 מיטות.  בית החולים מטפל בכ-90,000 מאושפזים בשנה, בכ-750,000 מטופלי חוץ ומתנהלות בו למעלה מ-22,000 לידות בשנה.

לצד ניהול שוטף של בית החולים, ולצד ניהול יחידה לרפואה פנימית, החזיק פרופ' הלוי במגוון תפקידים ציבוריים רחב, ובהם:

  • דירקטור מטעם הציבור בבנק טפחות למשכנתאות (2000-1995);
  • יו"ר המרכז הלאומי להשתלות (2006-2000);
  • חבר הוועד המנהל של אוניברסיטת בר-אילן (2007-2004);
  • יו"ר הוועדה המייעצת למועצה להשכלה גבוהה שדנה בצורך בהקמת בית ספר לרפואה חמישי בישראל (2007).
  • יו"ר ועדת סל הבריאות 2013-2015, 2017.

 

פרופ' יונתן הלוי הוא מומחה לרפואה פנימית, לגסטרואנטרולוגיה ולמינהל רפואי; הוא מורה ומרצה פעיל מאוד ופרופ' חבר קליני בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. הוא כתב יותר מ-100 מאמרים וכתבות בתחום הרפואה ופרסם ספרים בשניים מתחומי העניין המיוחדים שלו: "רפואה שלמה - בין רופא למטופל" (2003) ו"רפואה משלימה ואלטרנטיבית – כל העובדות" (2005).

תקציר ההרצאה:  דילמות אתיות בקביעת סל התרופות

עדכון סל שרותי הבריאות, קרי:  אלו מן הטכנולוגיות (תרופות או מכשירי אבחון וטיפול) שהתווספו לעולם הרפואה לאחרונה תינתנה במימון ציבורי במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, נעשה בהליך סדור ומוכר.  התהליך מתחיל מדי שנה בקול קורא המזמין את כל הנוגעים בדבר להגיש לאגף להערכת טכנולוגיות במשרד הבריאות את המלצותיהם ומסתיים לאחר שלושה חודשי דיונים של וועדת הסל וקבלת המלצות להגשה לממשלת ישראל לקראת סיומה של כל שנה אזרחית.

במסגרת ההרצאה אדון בהרכבה של וועדת הסל והשלכות הסל על דיוניה והחלטותיה. אפרט את מערכת השיקולים הרפואיים, האתיים והחברתיים המנחים את דיוני הוועדה ואביא דוגמאות לטכנולוגיות אשר הגיעו עד לשלב המתקדם ביותר של דיוני הוועדה ולא נכללו בעדכון השנתי ולטכנולוגיות אשר הגיעו לתעדוף הסופי ונכללו בסל התרופות הציבורי.  הדיון בנימוקים להכללה או אי הכללה בסל בשלב התעדוף הסופי שופך אור על השיקולים המנחים את חברי הוועדה בגיבושו הסופי של העדכון השנתי.

להחלטות אלה מכריעות על בריאות תושבי ישראל ועל יכולתם ליהנות מטיפול רפואי מתקדם.

 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן