הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  וולפה מיכאל  
   
 

 

 

פרופ' מיכאל וולפה

מוזיקאי יוצר ואיש חינוך. נולד בתל-אביב בשנת 1960. חבר קיבוץ שדה בוקר.

למד קומפוזיציה באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים ובאוניברסיטת קיימברידג' בבריטניה.

השלים עבודת דוקטורט על הסימפוניה הבריטית במחצית השנייה של המאה העשרים במחלקה למוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

בשנת 2014 השלים עשר שנים בהן כיהן כראש החוג לקומפוזיציה וניצוח באקדמיה בירושלים. בשנת הלימודים תש"פ יכהן וולפה כדיקן הפקולטה למוזיקה רב תחומית באקדמיה בירושלים. מלמד במספר בתי ספר ומוסדות חינוך בירושלים וברמת הנגב. וולפה שימש כמנהלו האמנותי של חג המוזיקה הישראלית עד שנת 2012. הוא גם מייסדו ומנהלו האמנותי של פסטיבל 'צלילים במדבר' המתקיים מזה עשרים ושתיים שנה בקיבוץ שדה-בוקר. יצירתו של וולפה משתרעת על פני ז'אנרים מגוונים: תזמורתי, קאמרי, ווקאלי וסולני. וולפה זכה בפרס אקו"ם על מפעל חיים בשנת 2009 ובפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה של עיריית תל-אביב בשנת 2010 עבור מכלול עבודתו כמפיק אמנותי וכיוצר. בשנת 2014 זכה בפעם השנייה בפרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים. בשנים 2015-2016 כיהן וולפה כמנצח ראשי ומנהל אמנותי של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד. כיום הוא ממשיך להוביל במרץ את פסטיבל "צלילים במדבר", בשדה בוקר, המוקדש למוזיקה ישראלית על כל גווניה וסגנונותיה, ואף מנהל אמנותית את פסטיבל "פסנתרים" בתיאטרון ירושלים, אשר הוקם ביוזמתו לפני שבע שנים.  בחודש דצמבר 2018 הוענק לו פרס שרת התרבות על שם יצחק נבון עבור תרומתו לטיפוח התרבות היהודית והישראלית.

 

בין היוצר לקהילה" - על סיפור חייהם ויצירתם של כמה מלחינים משוררים בקיבוץ

הייתי רוצה לשוחח על עמוס עוז, הקיבוץ והחברה הישראלית, כפי שמשתקפים הן בספריו והן במעקב אחר התפתחות עמדותיו הפוליטיות במהלך השנים.

אגב הסופרים עימם התעמת יגאל בן נון, אז מהפנתרים השחורים, והיום פרופסור נערץ באוניברסיטת תל אביב, הם ס. יזהר, א.ב. יהושע ועמוס עוז (לא גרוסמן, שדווקא תמיד ראה גם העניים, ונתן לזה ביטוי גם כנגד השמאל הממוסד).

"השיר על הארץ" -  האם באמת ניתן להיות אמן יוצר בקיבוץ?

בדברי הסיכום יספר מיכאל וולפה מעט על ניסיונו שלו כאמן יוצר ואיש חינוך, ויעלה מספר שאלות מאתגרות, אשר מלוות את חייו הבוגרים, מאז קשר את גורלו בקיבוץ.

 

 

 

 

 

 

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן