הצטרפות לרשימת תפוצה
 
 
 
חדשות
 
 
 
  חנה כותן  
   
 

 

פרופ' חנה כותן 

קורות חיים


(דוקטור לפילוסופיה, אוקספורד, 1977) היא פרופסור ללימודים קלאסיים והיסטוריה באוניברסיטה העברית, בעלת הקתדרה על שם שלום הורוביץ בלימודים קלאסיים באוניברסיטה העברית, ובעלת דוקטורט לכבוד בתאולוגיה מאוניברסיטת ברן בשוויצריה.
היא הוציאה לאור בשנת 1989 יחד עם פרופ' יוסף גייגר את מצדה II, המכיל את הכתובות הלטיניות והיווניות ממצדה, ובשנת 1997 פרסמה את הפפירוסים היוונים מנחל חבר בכרך ה-27 של ה-“Discoveries in the Judaean Desert”. כתבה מאמרים רבים על המסמכים המשפטיים ממדבר יהודה על רקע הספרות הרבנית והפפירולוגיה של העולם הרומי.
במשך שלוש עשרה שנים ערכה את "הסקריפטה קלאסיקה ישראליקה", כתב העת של האגודה ללימודים הקלאסיים בישראל, והוציאה לאור בשלושה כרכים יחד עם גיי רודג'רס את מאמריו של גדול ההיסטוריונים הרומים בימינו, מורה וידידה, פרופ' סר פרגוס מילר.
מאז שנת 1999 היא עורכת יחד עם קבוצת חוקרים מישראל ומגרמניה את אוסף הכתובות, בכל השפות, שנמצאו בישראל מהתקופה שבין אלכסנדר למוחמד- Corpus Inscriptionum Iudaeae- Palaestinae שממנו כבר הופיעו בדפוס שני כרכים, וחמישה כרכים נוספים יצאו לאור עד 2017. הרצאתה היום היא תוצר ישיר של מפעל בינלאומי חשוב זה.

 
 

BetaGroup - עיצוב אתרים

כל הזכויות שמורות NTT - מערכות ניהול תוכן